Ambasadorzy CSR poszukiwani! Rusza rekrutacja do XV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu » Biuro karier - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Biuro Karier - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Właśnie rozpoczęliśmy rekrutację do jubileuszowej 15. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentów i studentki czekają spotkania i warsztaty z topowymi specjalistami CSR w Polsce, rozwiązywanie biznesowych case’ów oraz prowadzenie własnych projektów podejmujących tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgłoszenia do 8 stycznia poprzez formularz na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/LOB/rekrutacja.

Studenci i studentki zainteresowani tematem CSR (ang. Corporate Social Responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu) i chcący rozwijać się w tym obszarze, mogą już aplikować do 15. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – jedynego w Polsce tak prestiżowego i nastawionego na praktykę projektu edukacyjnego dotyczącego CSR. Rekrutacja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/lob/rekrutacja i potrwa do 8 stycznia.

Nastawienie na praktyczną wiedzę i umiejętności

W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu Ambasadorzy CSR uczestniczą w spotkaniach i warsztatach z topowymi specjalistami CSR w Polsce, rozwiązują konkretne case’y CSR. Organizują także własne wydarzenia i projekty upowszechniające koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Uczestnictwo w programie Ambasadorów CSR to dla studentów i studentek okazja, by poznać „od kuchni” branżę CSR oraz budować sieć kontaktów ze światem biznesu, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i studenckich kół naukowych.

Ścieżki edukacyjne z opiekunami merytorycznymi

Program Ambasadorów CSR oparty jest na ścieżkach edukacyjnych, których opiekunami są firmy – partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jubileuszowa 15. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu składa się z czterech ścieżek:

• kultura organizacyjna a CSR: CCC
  • komunikacja a CSR: Henkel Polska
  • zarządzanie a CSR: Bank BGŻ BNP Paribas
  • zrównoważony rozwój: ERGO Hestia

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Opiekunowie ścieżek edukacyjnych XV edycji LOB: Bank BGŻ BNP Paribas, CCC, ERGO Hestia, Henkel Polska
Patroni honorowi: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Patroni medialni: kampaniespoleczne.pl, be.navigator, Eurostudent, studentnews.pl, Odpowiedzialnybiznes.pl

Więcej o Lidze Odpowiedzialnego Biznesu na stronie internetowej http://odpowiedzialnybiznes.pl/LOB oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/LigaOdpowiedzialnegoBiznesu

Będę bardzo wdzięczny za udostępnienie informacji o rekrutacji wśród studentów i studentek.
Przesyłam linki do pobrania materiałów informacyjnych:

W razie pytań - proszę uprzejmie o kontakt, chętnie udzielę dodatkowych informacji.

Miłosz Marchlewicz, koordynator Ligi Odpowiedzialnego Biznesu
e-mail: milosz.marchlewicz@fob.org.pl