Sprawdź, na jakich stanowiskach w Poznaniu zarobisz najwięcej » Biuro karier - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Biuro Karier - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • (61) 848-73-75
  • kariera@up.poznan.pl

Sprawdź, na jakich stanowiskach w Poznaniu zarobisz najwięcej

Jeśli zależy Ci na dobrze płatnej pracy w Poznaniu, weź pod uwagę przede wszystkim takie branże jak IT, inżynieria i marketing. Związane z nimi profesje zapewniają wynagrodzenie o wiele wyższe od przeciętnej pensji poznaniaków.

 

Praca w IT – najwyższe zarobki

Z danych serwisu zarobki.pracuj.pl* wynika, że najlepiej opłacaną branżą w Poznaniu jest IT. Nawet studenci nieposiadający zawodowego doświadczenia otrzymują w tym sektorze wysokie wynagrodzenie. Wiele firm poszukuje specjalistów, których zadaniem ma być wsparcie i rozwój oprogramowania. Praca na tym stanowisku może zapewnić wynagrodzenie w wysokości 7500 zł brutto miesięcznie. Na atrakcyjne warunki finansowe mogą także liczyć specjaliści IT zajmujący się administracją – w tym wypadku mediana wynosi 6000 zł brutto. Wysokie wynagrodzenie w tej branży wiąże się z rozwojem samej aglomeracji. Na terenie Poznania działa wiele firm, które wykorzystują nowoczesne technologie – często oferują zatrudnienie również osobom świeżo po studiach.

 

Atrakcyjne warunki finansowe dla specjalistów marketingu

Na szczycie listy płac znajdują się także zawody związane z marketingiem. Poznańskie firmy chętnie inwestują w efektywne działania reklamowe, a najlepsi specjaliści otrzymują wysokie stawki. Przeciętna płaca osób zajmujących się zarządzaniem produktami wynosi 8500 zł brutto. To szansa dla pasjonatów marketingu, którzy zdobyli już odpowiednie doświadczenie.

 

Wysokie stawki dla inżynierów w Poznaniu

Inżynierowie również nie powinni narzekać na brak intratnych propozycji zawodowych. W 2018 roku ich przeciętne wynagrodzenie wynosiło 5800 zł brutto. Najwyższe stawki dotyczyły stanowisk kierowniczych. Przykładowo, kierownik inżynierii produkcji może liczyć na pensję przekraczającą 12 000 zł. Jesteś początkującym inżynierem? Przyjedź do stolicy województwa wielkopolskiego i sprawdź, jak wiele ciekawych propozycji czeka.

Najnowsze oferty pracy obejmujące dobrze płatne stanowiska można znaleźć na stronie Pracuj.pl: https://www.pracuj.pl/praca/poznan;wp 

*Dane na temat zarobków pochodzą z analizy 350 000 ankiet wypełnionych na portalu zarobki.pracuj.pl w 2018 roku.