Zawody Przyszłości » Biuro karier - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Biuro Karier - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • (61) 848-73-75
  • kariera@up.poznan.pl

Zawody Przyszłości

Na rynku pracy wciąż zachodzą zmiany, które wpływają również na pojawienie się nowych zawodów. Warto postawić na profesje przyszłości związane z medycyną lub nowoczesnymi technologiami – dzięki temu będziesz mieć pewność, że nawet za kilka lat bez trudu znajdziesz intratną propozycję zatrudnienia.

Czy medycyna jest przyszłościowa?

Przyszłość będzie należeć do specjalistów z branży medycznej. Jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, dlatego z biegiem czasu znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na szeroko pojęte usługi lecznicze. Specjaliści na pewno nie będą mieć problemu ze znalezieniem pracy, podobnie jak osoby decydujące się na zawód pielęgniarza lub opiekuna osoby starszej. Warto wspomnieć o niemałym znaczeniu nowoczesnych technologii, które już teraz coraz częściej są wykorzystywane w medycynie. Według prognoz jednym z zawodów przyszłości będzie tele-chirug odpowiedzialny za zdalne przeprowadzanie operacji z wykorzystaniem robota chirurgicznego.

Przyszłość dla branży budowlanej

W dzisiejszych czasach ekologia staje się coraz ważniejszym priorytetem również w kontekście budowania domów. Zawodami przyszłości będą więc: architekci i producenci inteligentnych nieruchomości. Tworzenie obiektów z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań, takich jak instalacje bazujące na energii słonecznej, już teraz cieszy się ogromną popularnością i ten trend na pewno się utrzyma.

Nowe szanse dla specjalistów

Przyszłość wygląda obiecująco także dla specjalistów z dziedziny psychologii czy coachingu. Coraz większym zainteresowaniem będzie cieszyć się e-learning, za pośrednictwem którego szkoleniowcy będą prowadzić swoją działalność całkowicie online. Już teraz wielu psychoterapeutów proponuje swoje usługi za pośrednictwem Internetu, co jest sporym ułatwieniem dla potencjalnych pacjentów.

Warto iść z duchem czasu i zdecydować się na profesję, która również za kilkanaście lat będzie cieszyła się na rynku uznaniem.

 

Zobacz również:

https://porady.pracuj.pl/rozmowa-kwalifikacyjna/pasja-i-zaangazowanie-czyli-jak-przekonujaco-opowiadac-o-zainteresowaniach/