Własny gabinet dietetyczny? To prostsze niż myślisz! » Biuro karier - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Biuro Karier - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Własny gabinet dietetyczny? To prostsze niż myślisz!

Kim jesteśmy?

Mój Dietetyk to zespół ludzi, dla których dietetyka to nie tylko zawód, ale prawdziwa pasja. Wspieramy innych w osiąganiu szczęścia, poprzez zmianę nawyków żywieniowych i skuteczne, zdrowe odchudzanie (bez dodatkowych suplementów odchudzających). Udowadniamy, że dieta to nie restrykcje, lecz szczęśliwy styl życia, który daje wewnętrzne poczucie spełnienia: świetne samopoczucie, energię, chęć do działania oraz ogromną satysfakcję z osobistego rozwoju.

Nasza szczęśliwa misja spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony klientów, dlatego stale rozwijamy naszą sieć na zasadzie franczyzy, szukając dietetyków z pasją którzy podzielają nasze wartości i będą zarażać optymizmem swoich podopiecznych, motywować w drodze do wymarzonych efektów i służyć specjalistyczną radą.

Franczyza – co to takiego?

Jest to sposób samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej pod szyldem innej marki, korzystając z jej modelu biznesowego, znaku towarowego i opracowanego know – how. Jest to współpraca pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą, regulowana pisemną umową na zasadzie udzielanej licencji.

Wątpliwości na starcie...

Na pewno kiedy myślisz o własnej firmie od razu nasuwa się Tobie szereg pytań. Jedna wątpliwość goni drugą. Potęgowanie ich w głowie prowadzi do trudności z podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Jest to całkowicie zrozumiałe. Decyzja o własnej firmie to przecież duży i ważny krok. My pomożemy Ci go postawić!

Poznaj najczęstsze trudności z jakimi spotykają się potencjalni franczyzobiorcy i gotowe rozwiązania, które ułatwią Tobie wystartowanie!

Brak odpowiedniej ilości finansów. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego wkładu własnego, odwiedź lokalny Urząd Pracy i dowiedz się jakie są możliwości uzyskania dofinansowania na otworzenie własnego biznesu. W każdym mieście jest odpowiednia pula przeznaczona na wsparcie początkujących przedsiębiorców.

Trudności z ułożeniem biznes planu. Nie martw się o to! W naszej firmie mamy doradcę, który pomoże Ci w przebrnięciu przez kłopotliwe formalności.

Kłopot z wyborem lokalizacji. Po przeprowadzonym researchu i konsultacji z Tobą podpowiemy czy lokalizacje, które rozważasz stanowią obiecujący obszar na twoją działalność.

Jestem jeszcze w trakcie studiów. To nie problem! W naszym zespole mamy dietetyków, którzy swoją karierę dietetyczną rozpoczynali w naszej poradni jeszcze w trakcie trwania studiów. Z mniejszą intensywnością, ale dużym zaangażowaniem. Jest to też świetna okazja do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej na studiach i zbierania cennego doświadczenia.

Potrzeba wsparcia bardziej doświadczonej osoby. Zespół Mój Dietetyk oferuje pełne wsparcie merytoryczne, marketingowe oraz przedsiębiorczo-organizacyjne. Poznaj naszych specjalistów!

Co więcej, decydując się na współpracę z firmą Mój Dietetyk “nie kupujesz kota w worku”. Istnieje możliwość uczestnictwa w stażu w jednej z naszych poradni na terenie całej Polski. Opcji jest wiele! Możesz odbyć staż płatny uzyskując dofinansowanie ze środków z Unii  Europejskiej lub przystępując do programu stażowego organizowanego przez uczelnię. Jeśli jednak nie istnieje taka możliwość, zapraszamy do naszego programu staży bezpłatnych. W obu przypadkach masz szansę, by przez kilka miesięcy (od 1 do 3) towarzyszyć dietetykom w codziennych obowiązkach, poznać ich pracę od kuchni, zdobyć cenne doświadczenie i upewnić się czy to jest kierunek w którym chcesz zmierzać.

Przekonaliśmy Ciebie? :)

Jeśli istnieje jeszcze jakaś doza niepewności, poznaj szereg korzyści osiąganych przez naszych franczyzobiorców:

- sprawdzony model biznesowy, dzięki któremu prowadzimy z sukcesem ponad 30 placówek na terenie całej Polski;

- cykliczne spotkania dietetyków, którzy wymieniają się doświadczeniem i konsultują przypadki;

- stała możliwość rozwoju i poszerzania wiedzy;

-pomoc dla mało doświadczonych osób, poprzez zapewnienie merytorycznego i organizacyjnego wsparcia na starcie placówki;

- działania promocyjne organizowane w skali ogólnopolskiej;

- pomoc w regionalnych działaniach marketingowych;

- ułatwiony dostęp w kontakcie z partnerami ogólnopolskimi;

- brak ukrytych kosztów;

-efekt skali, czyli dużo niższe koszta dla sieci poradni w porównaniu z kosztami pojedynczego gabinetu;

- gotowa baza przepisów oraz specjalistycznych jadłospisów na start;

- aplikacja mobilna TiqDiet – idziemy z duchem czasu i jakość naszych usług dostosowujemy do aktualnych potrzeb klientów reagując na ich tempo życia;

- warsztaty i szkolenia, przynajmniej raz w roku organizujemy szkolenia kierunkowe dla dietetyków naszej sieci.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Tobie śmiało wkroczyć w świat dietetyki i prowadzenia własnego biznesu. Jeśli jednak masz pytanie na które nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy otwarci na rozmowy :)

Aleksandra Gardynecka

Manager ds. franczyz