Neuroróżnorodność w środowisku pracy - jakie wsparcie świadczy biuro karier?

Rysunek głowy z kolorowym mózgiem

Osoby neuroróżnorodne, osoby z spektrum autyzmu - pracodawcy zaczynają zauważać, że pracownicy i kandydaci/tki do pracy różnią się między sobą potrzebami wynikającymi ze specyfiki układu nerwowego. W Biurze Karier UPP jesteśmy świadome, że różnorodność jest niezwykłym darem, ale bywa też trudnością i barierą w odnalezieniu się na rynku pracy. Dlatego wspieramy osoby neuroróżnorodne. Sprawdź, jak!

Przedstawicielki Centrum Wsparcia i Rozwoju oraz Biura Karier uczestniczyły w konferencji „Neuroróżnorodność w pracy” organizowanej w dniach 26-27 czerwca 2024 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

CWR wspiera osoby neuroróżnorodne i w spektrum autyzmu dzięki środkom z dotacji na wsparcie procesu kształcenia osób ze szczególnymi potrzebami.

Sukcesywnie podejmujemy działania wspierające świadomość funkcjonowania z odmiennym układem nerwowym, przygotowujemy adaptacje edukacyjne, słuchamy Waszych potrzeb.

Świadczymy usługę asystenta/tki społecznego (zwanego też adwokatem społecznym) - jest to usługa wprowadzona dzięki uczestnictwu w projekcie "Asystent studenta z ASD". Osoba, która potrzebuje wsparcia w społecznym funkcjonowaniu na uczelni, może zawnioskować o przyznanie asystenta/tki, który będzie wsparciem w organizacji spraw na uczelni.

Zorganizowaliśmy szkolenia i webinary dla społeczności akademickiej. Mamy pozytywne doświadczenia i sukcesy we wspieraniu. Zapraszamy do nas! dowiedz się, co możemy zaproponować Tobie.